Selektif Yüzey Kaplama

Ülkemiz yılın önemli bir kısmında ciddi oranda güneş ışığı almaktadır. Ancak güneş ışığından yeterince ve çok yüksek verimlilikte faydalanıldığı söylenemez. Binaların çatılarında sıklıkla görülen güneş panelleri oldukça düşük verimliliğe sahiptir ve yarattıkları ekonomik değer %45-%50 absorme etme katsayısı nedeniyle düşük kalmaktadır. Oysa Selektif firmasının ürettiği Bakır kaplamalı seçici yüzeyler %92-%95 seviyelerinde güneş ışınlarını absorbe etme ve %5-%7 emisyon (geri yansıtma) performans değerlerine sahiptir. Bu performans değerleri İsviçre'deki bağımsız sertifika kuruluşları tarafından da belgelenmiştir.

Bakır'ın yanısıra Çelik ve Alüminyum kaplama prosesleri de yine firmamızın üzerinde yoğun çalıştığı alanlardandır. Üretilen seçici yüzeyler bina ısıtma-soğutma, gıda kurutma, güneş duvarı, kentsel ısıtma gibi bir çok uygulama alanlarına hitap etmektedir.

Dünyada sadece sayılı bazı ülkelerin üretimini yapabildiği selektif yüzey kaplama ile Erzurum Büyükşehir Belediyemize bağlı merkez ve ilçelerine ürettiğimiz ürünlerimizin montajı yapılmıştır.